Říjen 2015

6 probdělých neděl lásky a zázraků:-)

24. října 2015 v 19:19 | Bells |  deníček
Zázraky se dějí....a dějí se právě ve formě dětí..nemyslíte?

:-)

Nemůžu si pomoct, ale celé tohle stvoření nového člověka mi přijde jako něco neuvěřitelného a jedinečného...

Moje malá princezna má už 6 týdnů života za sebou...a už za tak krátkou dobu udělala tolik pokroků..vyvíjí se ze dne na den....každý den přináší nové úsměvy, nové zvuky, pohyby...záchvaty vzteku a prokaděné plíny!:-D

nebudu psát nějaký sáhodlouhý popis co teď dělá a jak se projevuje..to si nechám na ukončený 2.měsíc...ale nedalo mi udělat alespoň takhle krátkou zmínku o tomto obecně známem období:-)

jinak co se mně a mých pocitů ohledně 6ti nedělí týká:

- není to úplně easy období, přeci jen hormony můžou být dost rozhozené a zžívání se s novou životní rolí a hlavně s novým členem rodiny není vždy jednoduché...já tedy musím zaklepat, že s hormony jsem to neměla nijak náročný...jo dojímala jsem se rychle a často i k slzám, ale to mi nijak nepřekáželo...těžší bylo loučení s manželem když odcházel do práce, to jsem brečela skoro furt:-)...od porodu jsem se na něm stala nějak víc závislou:-)))...ale klid...už nebrečím:-)))
- horší bylo zžití se s rolí mamky a s tím spojené odloučení se od svého sobeckého života!:-)....fakt mi chvíli trvalo, než jsem vnitřně přijala to, že teď už to neni o mně, ale hlavně o ní a já sem odsunuta na vdlejší kolej...je to o tom poprat se s vlastní sobeckostí:-)
- no po fyzické stránce to je u mně úplně parádní....sebrala jsem se z porodu hodně rychle...díky tomu, že jsem neměla žádné zranění, tak to šlo krásně rychle...nyní se cítím úplně v pohodě, jasně s horší fyzičkou než co byla před těhu, ale jinak je mi moc dobře....jediný trochu ještě důsledek porodu vnímám skrz močení, neříkám že trpím na únik moči, ale přeci jen ty svalíky kolem močové trubice jsou povolenější, ale už je to mnohem lepší než zpočátku:-)....
- očistky mi skončily asi 5.týden po porodu, což je taky úleva

no a to je asi vše:-)

jako bonus přidávám fotku jak nám to v 6ti nedělí sluší:-)


Je to přesně rok!

14. října 2015 v 15:50 | Bells |  deníček
teď trochu z jiného soudku:-)

Je to přesně rok, co jsme si s Vítkem řekli ,,Yes I do!!":-D...je to 365 společně prožitých dní a nocí....a já nelituji ani jednoho s nich!!!!
Možná to dělají ještě ty rozladěné poporodní hormony, ale tečou mi slzy dojetím!.-)....

Jsem tak nekutečně ráda, že sem tohodle chlapa našla, nedokáu si představit nikoho lepšího (ale pšššt, ještě by chlapec zpychnul, kdyby se to k němu doneslo:-P )!!!!
Každý máme své silné a slabé stránky a já si myslím, že my dva se opravdu parádně doplňujeme.
Upřímně doufám, že nám to naše štěstí bude držet i v dalších letech a že se nestanem dalším vyhořelým párem, který uteče při první krizi.
Teď se náš svět rozšířil o dalšího člena a my se budem snažit co nám síly budou stačit, aby byla Verunka šťastná a spokojená!:-)

Jsem opravdu neskutečně šťastná a spokojená žena, mamča a manželka!:-)


Je nám MĚSÍC:-)

12. října 2015 v 17:35 | Bells |  deníček
Nazdáááár...

přemýšlela jsem, že bych ráda zaznamenávala měsíční pokroky u Verunky:-)....

ano ano..je nám měsíc....je to neuvěřitelné...už máme princeznu měsíc doma, utíká to opravdu rychle!!!!

No a jak si vedeme měsíc po narození?

Maminka (to jako já:-P):
Tak, předně bych řekla, že už jsem daleko klidnější. Zpočátku jsem v sobě cítila fakt neustálý pnutí...ačkoli třeba malá spinkala, tak jsem se bála, že se z ničeho nic probudí a bude plakat a já nebudu vědět jak ji utěšit. Nedokázala jsem se pořádně uvolnit, furt jsem byla napnutá co bude. Velký strach jsem měla z nocí, protože noci vnímám nejhůř, malou trápí prdíky..takže hodně heká a tlačí, jak šílená...bála jsem se, že bude plakat a já nebudu vědět co s tím dělat. Taky už vnímám rozdílné typy pláče Verunky, ale neřekla bych, že je nějak dokážu extra rozeznat...rozhodně velký rozdíl je mezi bolestí a pláčem z hladu. Ale jelikož Verunka pláče úplně minimálně, tak to nemusím moc řešit.:-)....no a taky vnímám každý den postupy té naší holčičky:-) Postupně se snažím zavádět rituály, které by nám zjednodušili pozdější výchovu (ranní návštěva koupelny, pravidelné koupání a ještě chci vymyslet večerní uspávání:-))

Verunka:
Verunka je náš miláček. Opravdu nebýt jednoho jediného problému, tak je to to nejúžasnější miminko, jaké bych si mohla přát:-) Co je tím problémem? Prdíky...bohužel ani nám se to nevyhlo a taky s nimi bojujem. Snažím se dělat všechno možné i nemožné. Já sama jsem prolitá fenyklem skrz nasrkz, ale to mi přijde vůbec nezabírá. Tak jsem ho začla podávat před kojením i Verunce, to bych řekla, že nějaký vliv má...navíc musím holčičku moc pochválit...hned druhý den se na flaštičku chytla na výbornou:-)..Jinak kapeme kapičky, masírujeme a nahřejváme bříško, cvičíme s nožičkama, ležíme na bříšku...no prostě všechno. Tak snad nás to brzy opustí. Je velké štěstí, že malá většinou vůbec nepláče bolestí, ale fakt hooodně tlačí..a večer třeba několik hodin vkuse...dost často u toho zvládá i spát (což já fakt nezvládám, tlačí dost hlasitě).
Jinak malá miluje koupání...moc si to užívá...s Vítkem ji koupeme pěkně každý den na střídačku. Jen se musí ohlídat, aby nebyla moc hladová, to je pak protivná. Nejdřív jsme ji koupali až po 21.hodině, ale teď se to srovnalo na 20.hodinu a celkem nám to vyhovuje.
Verunka má moc ráda spánek na břiše, dokáže tak prospat klidně půlku noci:-) Vždycky jen zaheká když si přesouvá hlavu na druhou stranu nebo když natahuje nožky, ale jinak spí tvrdě.

- Když spinká na zádech, tak si často strká ruce k tvářičkám a vypadá to, že filozofuje:-) anebo je má zvednuté podél hlavy, jakože se vzdává:-)
- Při koupání se už odráží od spodní strany vaničky, takže se musí hlídat, aby se nebouchla hlavičkou o druhou stranu:-)moc se jí to líbí:-)
- kojíme tak po 3-4hodinách (i v noci) přes den zvládne spát i k 5 hod. vkuse, to když se třeba přijde z procházky a ona to dospává ještě doma:-)
- reaguje na hračky, kouká na ně celkem zaujatě a vydává fakt směšné zvuky
- v postýlce má svůj oblíbený polštářek, je šedobílý a má klikatý vzor, dokáže na něj koukat fáákt dlouho a se zájmem
- když je na bříšku anebo když ji nechávám na rameni odkrkávat tak už nádherně zvedá hlavičku..občas k tomu přidává i nohy...takže to vypadá jako by dělala letadýlko:-)
- během dne celkem dost spinká, ale dost často je to doprovázené právě tím tlačením
- vnímám jak se ji pomalinku mění obličejíček, už je na ni znát že je trošinku starší:-)
- krásně drží oční kontakt
- reaguje na hlasité zvuky (leknutím)
- poslouchá, když na ní mluvíme, ale nereaguje třeba otočením hlavy za hlasemDenní režim (cca)
- 7hod. vstáváme - >čajíček->koupelna->přebalení a blbnutí (cvičení) na přebalováku->chvliku sama v postýlce
- 8hod. kojení -> spánek
- 11-12hod. kojení ->chvilku blbnutí, spánek
- 15-17hod. kojení -> chvliku spánek, blbnutí
- 20hod. koupání
- 20:15 - kojení
- 20:30-22:00hod. - uspávání
- 1-2hod. kojení -> spánek
- 4-5hod. kojení -> spánek
- 4-6hod. tlačení